Paracetamol Zentiva, 500 mg, tabletki, 50 sztuk
search
  • Paracetamol Zentiva, 500 mg, tabletki, 50 sztuk

Paracetamol Zentiva, 500 mg, tabletki, 50 sztuk

7,59 zł
Brutto

Paracetamol Zentiva tabletki to analgetyk używany w redukcji lekkich dolegliwości układu szkieletowego pacjenta. Bezpiecznie zbija stan gorączkowy.

Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady dostawy

(edytuj w module Customer Reassurance)

  Zasady zwrotu

(edytuj w module Customer Reassurance)

Paracetamol Zentiva to produkt leczniczy do stosowania w leczeniu bólu o łagodnym do umiarkowanego nasilenia lub/i gorączki.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol.

Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana żelowana; skrobia kukurydziana; talk (E 553); kwas stearynowy typ 50; powidon (K25); potasu sorbinian (E 202); woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak  to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek stosuje się doustnie.

Wiek Masa ciała Dawkowanie Maksymalna dawka dobowa

6 do 8 lat 21 do 24 kg ½ tabletki (250 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin 2,5 tabletki (1,25 g)

9 do 10 lat 25 do 32 kg ½ tabletki (250 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin 3 tabletki (1,5 g)

10 do 12 lat powyżej 33 kg 1 tabletka (500 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin 4 tabletki (2 g)

12 do 15 lat 34 do 60 kg 1 tabletka (500 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin 6 tabletek (3 g)

powyżej 15 lat 34 do 60 kg 1 tabletka (500 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin 6 tabletek (3 g)

powyżej 15 lat powyżej 60 kg 1 do 2 tabletek (500 do 1000 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin 6 tabletek (3 g)

Maksymalną dawkę dobową 8 tabletek (4 g) mogą przyjmować wyłącznie pacjenci z masą ciała powyżej 60 kg po konsultacji lekarskiej.

Działanie

Paracetamol Zentiva jest lekiem, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Wskazania

Paracetamol Zentiva jest wskazany w bólach głowy, mięśni, zębów, stawów, nerwobólach, bólach miesiączkowych oraz podczas gorączki.

Przeciwwskazania

Produktu leczniczego Paracetamol Zentiva nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku oraz u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby i nerek.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące rzadko (mogą dotyczyć do 1 na 1 000 osób): niektóre choroby krwi, w tym agranulocytoza, małopłytkowość, plamica małopłytkowa, niedokrwistość hemolityczna, leukopenia, zaburzenia dotyczące płytek krwi (zaburzenia krzepnięcia krwi) i zaburzenia dotyczące komórek macierzystych (zaburzenia dotyczące komórek krwionośnych w szpiku kostnym); reakcje alergiczne; depresja, splątanie i omamy; drgawki i bóle głowy; zaburzenia widzenia; obrzęk (nieprawidłowe gromadzenie się płynu pod skórą); ból brzucha, krwawienie z żołądka lub jelit, biegunka, nudności, wymioty; zaburzenia czynności wątroby, niewydolność wątroby, żółtaczka (z objawami takimi jak zażółcenie skóry i oczu), marskość wątroby (martwica komórek wątroby); wysypka, świąd, pocenie się, pokrzywka, czerwone plamy na skórze, obrzęk naczynioruchowy z objawami, takimi jak obrzęk twarzy, warg, gardła lub języka, zawroty głowy, ogólne złe samopoczucie, gorączka, uspokojenie, interakcje z lekami; przedawkowanie i zatrucie.

Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (mogą dotyczyć do 1 na 10 000 osób): pancytopenia (zmniejszenie liczby krwinek); reakcje alergiczne (należy wówczas przerwać leczenie), w tym obrzęk naczynioruchowy, trudności w oddychaniu, pocenie się, nudności, spadek ciśnienia tętniczego, wstrząs i anafilaksja; małe stężenie cukru we krwi; hepatotoksyczność (uszkodzenie wątroby spowodowane chemikaliami); mętny mocz oraz zaburzenia nerek; skurcz oskrzeli (trudności z oddychaniem) u pacjentów z nadwrażliwością na aspirynę i inne leki przeciwzapalne; krwiomocz (krew w moczu); moczenie mimowolne (niemożność oddawania moczu).

Działania niepożądane częstość nieznana ((częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): ostra uogólniona osutka krostkowa (wysypka polekowa charakteryzująca się licznymi, małymi, głównie niepęcherzykowymi, sterylnymi krostkami); ciężka wysypka lub łuszcząca się skóra; zespół Stevensa-Johnsona (ciężka choroba skóry zagrażająca życiu); obrzęk skóry, pęcherze lub wysypka spowodowane przyjęciem paracetamolu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować szczególna ostrożność jeśli pacjent ma niewydolność wątroby, ostre zapaleniem wątroby, niewydolność nerek i astmę oskrzelową, nadużywa alkoholu lub jeśli pacjent ma sepsę, jest niedożywiony, z anoreksją lub niskim BMI.

W okresie przyjmowania produktu nie wolno pić alkoholu.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

ZENTIVA K.S.
3975681
32 Przedmioty

Opis

Przeznaczenie
Ból
Gorączka
Przeziębienie i grypa
Rodzaj
tabl.
Pojemność
50 szt.
Wiek
Dla dorosłych
Dziecko
Od 6 roku życia
Działanie
Przeciwbólowe
Przeciwgorączkowe
Przeciwzapalne
Typ produktu
Lek
Producent
ZENTIVA A.S.
Postać
TABL.
Dawka
500 MG
Kraj
CZECHY

Specyficzne kody

EAN13
5909991487720
Nowy
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.