(edytuj w module Customer Reassurance)
(edytuj w module Customer Reassurance)
(edytuj w module Customer Reassurance)
Metafen Zatoki 200 mg + 300 mg to lek bez recepty zawierający ibuprofen i pseudoefedrynę, rekomendowany w przypadku chorób zatok z objawami takimi jak gorączka, ból głowy, niedrożność nosa i obrzęk błony śluzowej. Działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie dzięki obecności ibuprofenu, a pseudoefedryna pomaga zwalczyć katar i obrzęk błony śluzowej poprzez obkurczanie naczyń krwionośnych. Metafen Zatoki jest przeznaczony dla dorosłych i młodzieży od 12. roku życia.
Substancjami czynnymi leku są ibuprofen (Ibuprofenum) i chlorowodorek pseudoefedryny (Pseudoephedrini hydrochloridum).
1 tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu i 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku.
Substancje pomocnicze: powidon, skrobia żelowana, celuloza mikrokrystaliczna z krzemionką koloidalną bezwodną, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), mannitol, magnezu stearynian.
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Podanie doustne.
U dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat zwykle stosuje się: dawka początkowa - 2 tabletki, następnie w razie potrzeby od 1 do 2 tabletek co 4 godziny w ciągu doby.
Osoby w wieku powyżej 65 lat: nie jest konieczna modyfikacja dawki, o ile nie jest zaburzona czynność nerek lub wątroby, wtedy dawkowanie powinno być ustalone indywidualnie.
Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25oC.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Opis
Specyficzne kody